W naszym gabinecie rehabilitujemy dzieci już od pierwszych dni życia. Metodą, która jest stosowana to NDT Bobath.

Terapia NDT Bobath jest metodą stymulującą rozwój poznawczy i ruchowy dziecka. Charakteryzuje się kompleksowym podejściem obejmującym wiedzę z zakresu fizjoterapii, terapii zajęciowej, integracji sensorycznej czy logopedii. Obejmuje również dostosowanie środowiska i sprzętu do potrzeb naszych podopiecznych.

 

Pierwsze spotkanie to konsultacja, podczas której terapeuta przeprowadza wywiad z rodzicami, wnikliwie obserwuje i bada dziecko oraz wspólnie z rodzicami określa plan działania.

Konsultacja trwa do 60 min i jej koszt to 150 zł.

 

W zajęciach terapeutycznych dzieci istotną rolę pełnią rodzice i opiekunowie dziecka. Ćwiczenia metodą NDT-Bobath odbywają się w obecności rodziców. Dzięki obecności rodziców w czasie terapii dziecka, zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Ćwiczenia mają na celu wspomaganie rozwoju dziecka i kształtowanie prawidłowych wzorców. Są one jednak ograniczone w czasie, co nie daje pełnej możliwości utrwalenia efektów w trakcie terapii. Do tego potrzebne jest wielokrotne powtarzanie wspomagań w trakcie codziennych czynności takich jak opieka, pielęgnacja i zabawa z dzieckiem. Na tym właśnie polega rola rodziców. Każda czynność wykonywana z udziałem dziecka może działać terapeutycznie, jeśli jest wykonywana prawidłowo.

Dużą uwagę w metodzie NDT-Bobath przywiązuje się, obok ćwiczeń, do prawidłowego karmienia, ubierania, rozbierania, podnoszenia, noszenia i zabawy. Podczas tych czynności dziecko uczy się, doświadcza, reaguje i integruje zmysły.

 

INSTRUKTAŻ PIELĘGNACYJNY NIEMOWLĄT

Rodzice przed narodzeniem dziecka lub po jego urodzeniu, mogą skorzystać z instruktażu pielęgnacyjnego niemowląt.

Podczas spotkania instruktażowego terapeuta uczy, jak nosić, podnosić, zmieniać pieluchę, ubierać, rozbierać, kąpać swoje maleństwo tak, by nie zaburzać jego prawidłowego rozwoju. Pokazuje zabawy stymulujące rozwój ruchowy, koordynację oko – ręka, rozwijające mowę oraz rozwój społeczno – poznawczy dziecka, a także zabawy rozwijające zmysły – wzrok, dotyk, słuch, równowagę odpowiednio do wieku dziecka.

Wspólnie z rodzicami doradza dobór nosidełka, fotelika samochodowego, wózka, siedziska, leżaczka itp. Pomaga dobrać ilość i jakość zabawek adekwatnych do wieku, a także stworzyć otoczenie przyjazne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Instruktaż pielęgnacyjny niemowląt to dwa spotkania po 1,5h. Koszt dwóch spotkań to 360zł.

 

Fizjoterapeutą w Pętelkach jest Magdalena Dąbkowska. Specjalizuje się w terapii niemowląt i małych dzieci. Jej wizytówka zawodowa – nasz zespół.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE